Echipamente de schi

Se crede că echipamentul de schi este foarte scump și prezintă o mare problemă, deoarece majoritatea oamenilor cred că totul trebuie să fie cumpărat imediat. Împreună cu echipamentul de schi: schiuri, clăpari, bețe schi se găsesc costume de schi, mănuși  schi, căciuli, ochelari și cască schi. Noi vă recomandăm să închiriați schiuri, clăpari, bețe pentru a reduce costurile. Colaborarea se desfășoară cu serviciul de schi Gala Sport care este dotat cu echipamente schi de cea mai înaltă calitate pe care le puteți închiria. Serviciul schi este situat în Konaci lângă recepția hotelului “Angella”.

Serviciul schi posedă cele mai moderne mașini pentru întreținerea și dezinfectarea încălțămintelor schi și a căștilor WINTERSTEIGER. Serviciul schi vă oferă posibilitatea de păstrare a echipamentului (DEPO) pentru evitarea de a căra echipamentul. Toți începători ai școlii primesc reduceri la închirierea echipamentelui  schi. Nu luați schiurile de la prieteni, deoarece, în majoritatea cazurilor, sursă de cumpărare gratuită a echipamentelor pe care o au nu vă este compatibilă.  Chiria în serviciul schi nu este scumpă și conține echipamente pentru toate vârstele și nivelurile de cunoștințe.